вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane sztachety drewniane w mgnieniu oka się niszczą i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie warto poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od odpowiedniego i skrzętnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego zależy wynik końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i dekoracji płotów z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ten wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji zatem służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий