пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało co dobrze nie zaznaczy projektu trawnika bądź kwietnika jak niskie żywe ogrodzenie.

Bardzo wysokie, bowiem aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , natomiast w razie potrzeby zacienia sąsiadujące budynki oraz ulice. Żeby zrobić taki parkan rośliny zasadzamy wokół krawędzi posiadłości. Jeśli mamy dosyć miejsca, najbardziej „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju zwykłym, np. z leszczyny, która dodatkowo rodzi orzechy. Jeśli pragniemy zęby nasze zielone ogrodzenie było niezwykle wybujałe zaś przy okazji cienkie to w zacienionym miejscu wolno je uformować z limaku powszechnego, grabu powszechnego względnie klonu polnego. Należy pamiętać jednak, że w momencie gdy rośliny nas przerosną, ich obcinanie może być kłopotliwe.

Nic mocno nie uwydatni linii trawnika ewentualnie kwiatów jak małe żywe plot.

W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawa, jak i rośliny kwiatowe często nie mogą satysfakcjonująco rosnąc w desygnowanych miejscach, niewielkie krzewy potrafią utrzymać kwieciste bogactwo w ryzach lub osłonią gołe wycinki ziemi. Dobrze przycięty niewielki żywopłot już sam zresztą wystarczy za ozdobę ogródka. Na zielone ogrodzenia Poznań przydaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Na wiosnę wyłącznie ogrodzenia Poznań formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, lecz wszak w ciemnych zakamarkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią natomiast ozdabiają je małe jabłuszka, jakie można przerobić na przetwory.

Niewysokie czy tez postawne zielone ogrodzenia można otrzymać z krzewów iglastych.

Niestety, drzewa z tej klasy często są znacznie droższe aniżeli drzewa liściaste. Z nich najlepiej wytrzymuje cień cis pospolity. Często szeroko się rozrasta i trzeba go redukować, jednakowoż jego klasę Cis można pościć sam jeden.Powinien się w mgnieniu oka rósł natomiast uchowa kolumnowy zarys.

Jeśli wasz zakamarek jest bardzo ciemny, pożądane byłoby aby żywy parkan rozświetlić kolorowymi krostami. Niektóre z cienioznośnych modelów maja mutacji o złotawych względnie różnokolorowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr normalny Aureum oraz dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne odcienie są najbardziej skrajne w słońcu, wszak nawet w chłodzie korona drzewa pozostają wystarczająco jasne, niemal oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий